Цела лепеза вработувања во Водовод: Плата до 26.000 денари – Аплицирајте!

Jaвното комунално претпријатие Водовод и канализација – Прилеп објави низа огласи за вработување на повеќе работни позиции.

Според огласите објавени на веб страната на Агенцијата за вработување се бараат:

Две лица како одржувачи на други машини/Одржувач на пречистителна станица

Основната плата за ова работно место изнесува 18.700 денари.

Едно лице за работно место електротехничар – основна плата 20.900 денари

Две лица за едноставни лабораториски работи – основна плата 20.900 денари

Три лица за општ работник – основна плата 17.215 денари

Еден водоинсталатер – основна плата 18.700 денари

Шест градежни инженери – основна плата 26.455 денари

Огласите се активни до 20.02.2020 година.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.