Цвеќињата нема да се исушат додека сте на одмор – Помага најевтиниот зачин

Сите домаќинки најмногу се грижат за својот двор, тераса и сите цвеќиња додека се на одмор, бидејќи мало невнимание и помала нега, тие веднаш овенуваат и макотрпната нега и работа изгледаат залудни.

За да не мислите ова лето, ви треба само лажиче од овој зачин да ставите во саксиите додека сте на одмор.

Со само една лажичка цимет ќе цветаат вашите цвеќиња и растенија по дома и веќе нема да имате маки со нивното сушење. Ако ставите само лажиче цимет на стеблото на растенијата, тоа ќе го поттикне цветањето на билката.

Помага и ако инсекти ги нападнат билките.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.