Хуманитарен спортски хепенинг во спортската сала во ООУ „Добре Јованоски“ Прилеп

14379941_1658742574436330_13622778905508706_o

По повод отварањето на новата спортска сала во ООУ “Добре Јованоски” во Прилеп, во недела со почеток од 10:30 часот, ќе се одржи хуманитарен спортски хепенинг.

Програмата ќе започне со ревијален натпревар помеѓу екипите на ФК Победа и ФК Пролетер, а ќе се одиграат уште натпревари во кошарка, ракомет и одбојка.

Ова ќе биде одличен начин да се испроба новата спортска опрема во салата која е четврта спортска сала која се изгради во градот под Марковите Кули.

14370030_1658595694451018_9048820846972748027_n


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.