Христос вocкpecна, навистина вocкpecна! Илјадници прилепчани ја дочекаа радосната вест во црковните храмови (ФОТО)

Илјадници прилепчани вечерва ги исполнија до последно место четирите црковни храмови во градот.

Со среќниот поздрав “Христос Воскресна, навистина Воскресна”, си посакаа здравје, среќа и мир во сечиј дом.

Нека е за многу години и напомош!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.