Холандски научник го предвиде земjoтpecот во Турција уште пред 3 дена

Научникот Френк Хугербитс го предвиде разорниот земjoтpec кој утрово се случи во Турција и Сирија.

– Порано или покасно, земjoтpec со магнитуда од 7.5 степени по Рихтер ќе го погоди регионот околу Централна Турција, Либан, Јордан и Сирија, напиша Хугербитс.

Секако, ќе постоеше сомнеж дали оваа информација е точна, но може да се види дека фотографијата на Фејсбук профилот од холанскиот научник е споделена пред 3 дена.

Познато е дека овие појави тешко можат да се предвидат, па најголем дел од експертите тврдат дека се работи за случајност.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.