(Хит видео) Пензионери што почитуваат препораки- “Одат” во продавница, а не го напуштаат балконот

Во овие тешки денови сите треба да покажеме меѓусебна солидарност, особено кон постарите лица. Тоа најдобро може да се види на оваа снимка од Младеновац, Србија. Имено, продавачката најде начин како да им помогне на пензионерите кои се во изолација, погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.