Хемичарите од ООУ “Гоце Делчев” Прилеп растурија на Државниот натпревар (ФОТО)

Од ООУ “Гоце Делчев” Прилеп информираат за успешниот настап и високопостигнатите резултати на нивните ученици на Државниот натпревар по хемија.

На натпреварот кој вчера се одржа во Институтот за хемија при ПМФ, учениците предводени од наставник-ментор м-р Кети Иваноска, ги постигнаа следните резултати:

Матеа Танева од VIII одделение и Софија Димитриеска од IX одделение освоија први места

Емили Иваноска и Теодора Крстеска од IX одделение, се закитија со втори места, а

Теодора Ѓорѓиеска од VIII одделение и Михаил Ѓорѓиески од IX одделение освоија трета награда.

Честитки за постигнатите резултати и уште поголеми успеси во иднина!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.