Хеликоптер кој летал ниско истуркал се’ кај чинарот во Охрид: Граѓаните испаничени (Видео)

Полициски хеликоптер кој попладнево надлетувал ниско над Охрид, ги превртил чадорите и саксиите со цвеќиња поставени од угостителските објекти и тезгаџиите околу плоштадот кај Чинарот во Охрид.

Инаку градот денеска е под засилено полициско присуство поради утрешната средба на Заев, Вучиќ и Рама.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.