(ФОТО) Xopop детско игралиште во прилепско: Џабе некој ќе го направи кога после не се одржува

Паркот во населеното место Селце прилепско претворен во руина. Катчето кое беше наменето за одмор и рекреација на најмалите од ова приградско населено место е целосно затревено и уништено.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.