(Фото) Koнечно нешто паметно и од Бyгapите

Конечно нешто паметно и од Бугарите

Фотографиите се од градот Варна, каде на неколку локации има поставено вакви сандачиња со порака: “Од народ, за народ, оставете храна за оние на кои им е потребно”.

Навистина нешто убаво и хумано. Идеја која можеме да ја “украдеме” и да ја примениме и кај нас.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.