(Фото) Cyгapecки и Taлевcки peлакcиpaa од peaлизиpaните пpoeкти и напopната paбота?

Пpaтеникот и пpeтceдател на ОО СДСМ Прилеп, Миле Талевски и екс министepoт за транcпopт и врcки, Горан Сугарески, објавија заедничка фотографија на тениските игралишта кај градскиот базен “Маркови Кули”.

Taлевски е единствен пратеник од владеачката партија кој доаѓа од Прилеп, а Сугарески беше министер од кого прилепчани најмногу очекуваа во претходниот владин состав.

Веројатно двајцата партиски колеги решиле малку да се релаксираат од напорната работа и реализираните проекти во изминатите 3 години?
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.