(Фото) Ќерката на Денис Родман тргна по неговите стапки: “Тринити е подготвена за големата сцена”

Ќерката на петкратниот НБА шампион и членот на “Дрим тимот” на Чикаго Булс, Денис Родна, ќе биде дел од овогодинешниот драфт на NWSL, женското фудбалско првенство во САД.

Тринити Родман е една од најталентираните американски фудбалерки, па поради тоа Вашингтон ја избра како втор “пик”.

Ќерката на Родман е родена во 2002 година и веќе го носи дресот на американската репрезентација, а беше и финалистка на изборот за најдобра млада американска фудбалерка. Пред неа е драфтувана само Емили Фокс, која е постара четири години, а беше одбрана од Лујвил.

“Да се биде дел од “драфтот” на овие години е навистина лудо, а уште полудо е тоа што сум избрана за втор “Пик”, не можам да барам ништо повеќе”, изјави тинејџерката.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.