(Фото) Југословенскиот глумец е рекордер! Доби дете на 92 години со 56 години помлада жена

Дека за родителството, како ни за љубовта, годините не значат ништо, покажаа и голем број на познати личности меѓу кои е и апсолутниот рекорден Звонимир Рогоз. Тој за прв пат стана татко на 92 години.

Додека актерот сеуште беше жив, во хрватската јавност се зборуваше дека тој не е биолошкиот татко на детето кое го роди 56 години помладата сопруга Агата. Таа упорно тврдеше дека тие приказни ги измислуваат љубоморните поранешни девојки на актерот, кој важеше за еден од најголемите заводници.

На листата познати личности кои касно станаа родители се и голем број на пејачи и актери, како од овие простори, така и во светот.

Здравко Чолиќ стана татко на 50 години.

На листата уште се и Владо Калембер и Жељко Бебек, а од светски познатите личности се Џорџ Клуни, Џон Траволта, Мајкл Даглас и многу други.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.