(Фото) Јовчески ја бодреше Победа, Сугарески отсутен, има проблеми со листата?

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Прилеп, Д-р Борче Јовчески и овој викенд ја бодреше ФК Победа на градскиот стадион “Гоце Делчев”.

Д-р Јовчески беше помеѓу четириилјадната публика на градски и навиваше за црвено-белите, кои викендов одиграа само 1:1 со САСА од Македонска Каменица.

– Прилеп важи за најфудбалски град во Македонија и тоа денес се потврди. Прилепчани во огромен број дојдоа да ја поддржат својата Победа. Победа е гордост на нашиот град, тоа така било, така и ќе остане – напиша Јовчески на Фејсбук.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.