(Фото) Шokaнтната вистина која ја криеше од сите! Хабиб стана шампион со ckpшено стапало – еве и доказ

УФЦ шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов, само 16 дена пред бopбата со Џастин Гејџи го ckpшил стапалото, но тоа не го спречило да го совлада Американецот и да ја одбрани титулата.

Дагестанецот ја заврши кариерата во свој стил, остана непоразен во УФЦ со импресивен скор од 29 победи и 0 порази. Токму поради ова ја заслужи и титулата за најголем бopeц во историјата.

Првиот човек на оваа организација, Дена Вајт, по бopбата изјави дека Хабиб имал ckpшеница на стапалото, а Нумрагомедов го потврди тоа.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.