(Фото) Хуман гест на група прилепчанки за болните од Koвид-19 и медицинcкиот пepcoнал во прилепската болница

Хуман гест во овие денови кога докторите и медицинскиот персонал прават надчовечки напори во справувањето со големиот број новозapaзени во Прилеп

“Не е се безнадежно се дури има луѓе кои сочувствуваат со оние кои се болни и со оние кои им помагаат.

Група христијански вернички припремија освежување -сокови,кроасани и кафе за болните и персоналот на смена во инфективно одделение и во дополнителниот ковид оддел сместен во ушно одделение во болницата.

Браво од нас, благодариме во нивно име”, напишаа од општата болница “Борка Талески” на Фејсбук.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.