(Фото) Со вакви фуги сите плочкари би јаделе ќoтeк по куќи

Се досредува милионската реконструкција на булеварот “Гоце Делчев” во Прилеп

Дефинитивно ако сите плочкари вака би фугирале, ќе ги бркаат со ќотек од по куќи…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.