(ФОТО) Сите три девојки се искачија на пиедесталот: Прилепскиот боречки клуб “7-ми Мај” запиша уште еден голем успех на државните првенства

Вчера во Радовиш се одржа Државното првенство во борење во категорија до 23-годишна возраст. Прилепскиот боречки клуб “7-ми Мај” на ова првенство настапи со три борачки, и сите три девојки се искачија на пиедесталот.

Елена Најдоска го освои второто место во категорија до 50кг, а Теодора Димеска и Леона Настоска освоија злато во категорија до 53, односно до 62кг.

БК “7-ми Мај” се закити и со медал за второ место во екипен пласман.

Честитки за најновите успеси на прилепските борачки!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.