(Фото) Се работи и во зимски услови, како што вети Јовчески

Жителите на eден од краците на улицата “Јоска Јорданоски” спроти старата општинска зграда, конечно ќе дочекаат нов асфалт на нивната улица.

Улицата беше раскопана непосредно пред изборите во Прилеп, а претходните локални власти како да заборавија каде се’ имаат ископано и гребено асфалт.

Жителите на овој дел од улицата секојдневно се жалеа и бараа од новиот градоначалник нивниот проблем час поскоро да се среди.

Јовчески вети дека ќе се работи секогаш кога временските услови го дозволуваат тоа, а денеска и на снег механизација работи на оваа улица, се со цел граѓаните да не газат повеќе кал.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.