(Фото) Рано наутро се возел во кабриолет со спуштен кров и бил запрен на бугарска граница: Нема да ви се верува што пронашле цариниците во просторот за подвижниот покрив

На преминот “Градина”, од Србија кон Бугарија, денес бил спречен обид за kpиумчарење на инjekции вредни 27.000 евра, кои биле сокриени во просторот за подвижниот покрив на автомобилиот.

Инjekциите се пронајдени во BMW кабриолет со германски таблици кое било управувано од Турчин со германски пасош. Цариниците веднаш се посомневале дека нешто не е во ред, бидејќи човекот го возел автомобилот со спуштен покрив, а температурата воопшто не била пријатна.

За време на проверката, пронајдени биле околу 130 инjekции од 12мг, чија вредност се проценува на 27.000 евра.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.