(ФОТО) Прилепска брука: Испокршени новозасадените липи на булеварот “Гоце Делчев”

Искршени новoзасадените липи по булеварот ,,Гоце Делчев’’, накај автобуската станица во Прилеп – oбјавија од Јавното комунално претпријатие “Комуналец”.

-Знаеме ли што е зелена општина?Знаеме ли дека сите засадени дрвја го формираат мозаикот на зелена општина?
Знаеме ли дека Општина Прилеп е прогласена за најзелена општина од страна на Канцеларијата на Европската унија во Скопје? Се знаеме и повторно правиме штета
– пишуваат од Јавното претпријатие.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.