(Фото) Прекрасно! Ликот на TOШE изработен од коса ќе ја краси неговата спомен куќа

Фризерката од Кривогаштани, Светлана Зуламоска Гроздановска, постојано не фасцинира со нејзините вешти уметнички дела направени од коса, а со најновото дело допре до срцата на сите.

Денеска кога се одбележува роденденот на Toше Пpoecки, Светлана го изработи ликот на нашиот никогаш нeпpeжален ангел, а сликата ќе ја краси спомен куќата на Тоше во Крушево.

“Ни го покажа патот и замина на пат. Ни остави дело за вечно да патуваш со нас”, напиша Светле.

На 5 октомври минатата година, датум кој се памети по последниот концерт на Тоше, Светлана исто така со коса го изработи ликот на Тоше во својот дуќан.

Секоја чест!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.