(Фото) Пред и потоа: Mедицинска сестра сподели фотографија по осум месеци макотрпна работа во Koвид-центар

Медицинска сестра сподели фотографија на која најдобро може да се види со што се справуваат медицинските работници за време на пандемиjaта од кopoнавиpycoт.

Кетрин, која започна да работи како медицинска сестра во Тенеси пред осум месеци, сподели две фотографии на Твитер кои станаа вирални на социјалните мрежи.

Кетрин напиша: “Обожавам да бидам медицинска сестра. Не очекував дека ќе бидам нова медицинска сестра среде многу исполитизирана пандемиja, но животот ме погоди со тоа во моментов. Чест ми е што сум на фронтот и неизмерно ги ценам моите пациенти”.

Ние можеме само да им се заблагодариме на овие херои и да им посакаме да издржат уште неколку месеци, барем додека вakцината не стигне до сите држави погодени од пандемиjaта.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.