(Фото) Поради премногу снег гостите не можат да излезат од пабот: Таму се веќе 3 дена, а забавата не прекинува

Над 60 луѓе веќе три дена се заробени во еден паб во Велика Британија. Како што пренесуваат локалните медиуми, заврнало толку многу снего, што патиштата се целосно непроодни.

Пабот Тан Хил Ин се наоѓа на 528 метри надморска височина и на околу 430 километри северно од Лондон.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.