(Фото) Полицијата ги yaпcила затоа што го прекршиле кapaнтинот – се правдале дека никогаш не слушнале за пандемијата

Полицијата во Хепмпшир yaпcила неколку лица кои го прекршуваат кapaнтинот, а тие се правдале дека никогаш не слушнале дека има пандемиja, затоа што не гледале вести.

Како што објавија на Твитер: “Полициските службеници пристигнале на пријавената адреса и ги привеле лицата кои го прекрувале кapaнтинот”.

“Тие рекоа дека никогаш не слушнале за пандемиjaта од кopoнавиpycoт и дека никогаш не ги гледаат вестите”.

Полицајците секако не го прифатиле тоа како доволна причина и ја растуриле мини-журката.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.