(ФОТО) Пензионер купува шајки и боја од својата скромна пензија и сам ги поправа летниковците во Велес

Џорџ стана вистински хит на социјалните мрежи, а причина за тоа е неговата човечка големина во ова сивило во кое живееме.

Овој средовечен велешанец решил самоиницијативно да ги поправи испокршените летниковци кај училиштето “Васил Главинов” во градот на гемиџиите.

Од неговата скромна пензија, Џорџ одделил средства за шајки и боја, а кој е во можност може и да му донира дополнителен материјал.

СЕКОЈА ЧЕСТ ГОЛЕМ ЧОВЕКУ!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.