(Фото) Откриени тунели на граница: На овој начин се обидувале да преминат во Унгарија

Унгарската полиција откри два тунели кои биле користени од мигpaHтите за време на кризата во 2015 година.

Еден тунел е пронајден во селото Асоталом на југот на земјата, каде полицијата привела 44 лица кои го користеле недозволениот премин.

Другиот тунел е пронајден во селото Чикерија и долг е 21.7 метри, но во него не е забележан ниту еден успешен премин на мигpaHти, соопшти унгарската полиција.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.