(Фото) Оваа фотографија покажува дека чудовиштето од Лох Нес навистина постоело: На плажата пронајден необичен ckeлет

Приказните за чyдoвиштeтo од Лох Нес се пренесуваат 1.500 години. Многу луѓе тврдат дека го виделе чудовиштето со свои очи, но сепак, никогаш не постоел ниту еден конкретен доказ.

Меѓутоа, фотографијата која неодамна се појави на социјалните мрежи може да биде доказ дека Неси навистина постоел.

Необичниот скелет е пронајден на една плажа во Абердин, Шкотска, а на социјалните мрежи веднаш започна дебата дали коските припаѓаат на чудовиштето од езерото.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.