(Фото) Непознат маж одел во училиштето и ги прашувал девојчињата дали сакаат да ги носи во ресторан

Родителите на учениците во општинското училиште Обединети нации во Србија се вознемирени по дознавањето дека во училиштето се појавувал непознат маж кој им приоѓал на девојчињата и му нудел после часовите да ги води во Мекдоналдс.

– Четири девојчиња од четврто одделени седеле на клупите, кога им се приближил непознат човек и ги прашал како се викаат, а потоа се понудил да ги одведе во “Мек”?! Им рекол ако не сакаат денес, тогаш ќе дојде утре повторно да ги праша- раскажал вознемирен родител за српски Курир.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.