Фото: “Мост каков што нема никаде на светот пронајден во Прилеп?”

Фотографија од импровизирано мовче на каналот од Дабничка река во Прилеп. Ако имате “поубави” и “поуникатни” во вашите градови, испратете ни да ги споредиме со овој нашиов прилепски мост.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.