(ФОТО) Можеме ли нешто вакво да направиме во Прилеп?

Во Косовска Митровица луѓето пронашле оригинален начин како да донираат облека и обувки на оние на кои им е најпотребно.

Низ градот се поставени закачалки на кои оние кои имаат повеќе оставаат за оние кои немаат.

Можеме ли нешто слично да направиме во Прилеп и во секој град низ Македонија?
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.