(Фото) Мистериозен брод плови од Русија кон Сирија: Путин му праќа контениери на Асад, но никој не знае што има во нив

Огромниот брод “Спарта” исплови од Русија и се упати кон Сирија, а на него има над 400 контениери со мистериозна содржина, пишува “Ал Маздар Њуз”.

Бродот веќе го помина Босфорот и плови по Средоземно море.

Бродот е со големина на фудбалски терен, кој може да носи 450 контениери, од кои секој е тежок најмалце 22 тони.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.