(Фото) Министерката со штикли заглави во нива

Не е лесно да сте жена во политиката, особено не кога ќе сакате да ја следите и модата во чекор. Вистинска среќа што не врнеше, навистина ќе беше вистинска штета за една таква убава штикла.

Министерката за регионален развој и ЕУ фондови на Хрватска, Наташа Трамишак пред камерите покажа како се оди по прилично нерамен терен на штикли и тоа прилично високи. Таа се појави во една квалитетна зелена креација која навистина, не одеше со други обувки на нозете. Црвениот шлем на главата само ја дополни атмосферата на стартот на градежните работи на еден трговски центар во Осјек.

Извор: press24


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.