(Фото) “Медена земја” ги полни кино салите: Редици во Белград за да се гледа македонскиот филм

Македонскиот филм “Медена земја” кој имаше две номинации за Оскар, ги полни кино салите во регионот.

Доказ за тоа се фотографиите кои ги објави дистрибутивната куќа Five Stars Film, а кои се од прикажувањето на филмот во “Културниот центар” во Белград.

Погледнете колкави редици предизвика “Медена земја”:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.