(Фото) МВР ги учеше прилепчани и крушевчани да носат појас и каде да паркираат

СВР Битола и РСБСП продолжуваат со превентивните активности со цел подобрување на безбедноста во сообраќајот.
Денеска (13.01) полициски службеници од полициското одделение за безбедност на сообраќајот при ОВР Крушево спроведоа превентивна активност во Крушево, насочена кон возачите на моторни возила за важноста од користење на сигурносен појас, како и за почитување на останатите сообраќајни прописи.

Исто така, во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп и РСБСП спроведоа превентивна активност за правилно паркирање, а на возачите им беше поделен и едукативен материјал.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.