(Фото) Креативен начин за одржување растојание: Како во париските ресторани се одржува социјална дистанца

Социјалното дистанцирање никогаш не е лесно, па поради тоа од сега дрштво во рестораните ќе ви прават и плишени мечиња. Ова е само една од иновациите на угостителите кои работат на распоредот и растојанието меѓу нивните гости.

Најновата идеја која се појави во светот се големите плишени мечиња. Имено, мечињата се поставени на столиците како би се одржувало растојание.

– Креативен шешир во Германија

– Стаклена куќарка


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.