(ФОТО) Коњ се прошета на “Рекорд” во Скопје: Граѓаните го бараат принцот да си го собере белиот коњ

Иако сакаме на Скопје да гледаме како на светска и европска метропола, во главниот град се уште неретко може да се зебележат запрежни коли во сообраќајот.

Веројатно од една од овие запрежни коли претпладнево, коњ слободен прошетал на една од најфрекветните локации и автобуски станици во Скопје, на Рекорд, каде според фотографиите објавени на ФБ страната “Ѕид на сообраќајниот срам”, го привлекол вниманието на минувачите.

Во коментари на социјалните мрежи граѓаните се шегуваат и го бараат прицот да си го собере белиот коњ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.