(Фото) Километарски колони на излезот од Скопје: Граѓаните беагаат од кapaнтин

Граѓаните на Македонија каде има 80 часовен карантин решија да ги напуштат своите домови и да заминат на местата каде рестриктивните мерки се поблаги – oбјави “Курир”

Едни од најбројните денеска попладнево се скопјаните кој се упатуваат низ различни градови во земјава, особено во Охрид, Маврово, Струга, Берово, Пелистер…

Фотографиите кои во текот на ова попладне кружат на социјалните мрежи се само мал доказ дека мерките кои ги носи владата предводена од СДСМ се непромислени и речиси нема да донесат никаква промена во моменталната ситуација.

Откако вчера експресно Владата потврди дека од денеска во Скопје во 21 часот стартува 80 часовниот карантин кој ќе трае до понеделник до 5 часот наутро речиси граѓаните не се двоумеа многу, веднаш заминаа надвор од него.

Целата статија погледнете ја ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.