(Фото) И на Сахара има повеќе снег од Прилеп

Неверојатни фотографии се споделуваат на социјалните мрежи од Сахара, откако на делови од пустината се формираше снежна покривка.

И додека ние сме навикнати да имаме снег и многу ниски температури во јануари, ова не е баш вообичаено за овој дел на светот.

Исто така, пред два дена најниската температура беше измерена и во Саудиска Арабија -2 степени Целзиусови.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.