Фото: “Збирајте покемони низ Прилеп?”

Прилепските улици во 21 век, дилема за возачите, душмани за автомобилите….

Кратери пристигнуваат од сите населби во градот, а прилепчани решија на оригинален начин да ги украсат дупките по улиците.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.