(Фото) За да го поминеш овој мост во Градиште треба да платиш 200 денари

На социјалните мрежи врие од реакции за она што деновиве се случува во кампот Градиште во Охрид.

Еден од најпознатите боди билдери во Македонија, Тоше Зафиров, на својот Фејсбук профил пишува дека на еден од мостовите на плажите се наплаќа дури и “мостарина”.

“За да го поминеш овој мост, доколку сакаш да одиш на некој од плажите на Градиште треба на овој момци да им платиш 200 ден небаре нивни е мостот.

Покрај тоа нивниот арогантен однос на највисоко ниво Не носење на никаква заштитна опрема (Маска, нараквици) со што го загрозуваат здравјето на посетителите.

Немаат никаков означен документ дека тие си го купиле мовчето, не издаваат никаква фискална сметка. И ти стваат печат на рака како на животно пред колење. Kако на пример во Ибица – Шпанија, на ниту една плажа не се наплаќа влез, ниту пак паркинг за кола, затоа секогаш е преполно.

15 минити на оваа паранормална пораја не можев да издржам и си заминав од нашето Градиште. Секоја чест на Градските плажи како: Парк, Кадмо, Голден … и многу други кои што нудат навистина професионален пристап”, напиша Зафиров.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.