ФОТО – Замокот на Могила вистински хит за децата

4

Новото детско игралиште во паркот на “Могилата на непобедените” e вистински хит за децата, а особено замокот во кој секојдневно скокаат до замор рој деца.

Игралиштето е во функција од неодамна и е во склоп на новиот ланч бар, кој на барање на граѓаните се отвори и нуди освежителни пијалоци и храна по многу ниски цени.

Ова е уште едно надополнување на прекрасно уредениот колорит на паркот, кој  е гордост на прилепчани.

3

1

2
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.