(Фото) Енрике Иглесијас објави фотографија од штотуку роденото бебе и ги освoи срцата на милиони луѓе

Светски познатиот пејач Енрике Иглесијас и неговата сопруга, некогашната тенисерка, Ана Курњикова, по третпат станаа родители, а суперѕвездата објави фотографија од нивното штотуку родено бебе.

Дека семејството добило принова пред неколку дена откри братот на Енрикe, Хулио Иглесијас помладиот.

-Веќе станав чичко, истакна тој во гостување на една радио емисија.

Меѓутоа, тој не сакаше да го открие полот на детето, а синожа Енрике на социјалните мрежи објави фотографија од новороденото бебе и така потврди дека по третпат стана татко.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.