(Фото) Директно од карантинот во крузерот: Ова е Даниел за кого тврдат дека има “кopoна виpyc”- Еве која е неговата изјава

Добро се чувствувам, немам температура и не сум зapaзен со kopoна-виpyc. Не е вистина дека трет ден сум во изолација, еве токму сега пијам кафе во бифето во бродот, изјави за српски Курир Даниел Душноки (39) од Суботица, член на персоналот во бродот “Дајмонд принцес”.

– Направија вистинска драма, а ништо од тоа не е вистина. На крузерот сме и за сега нема ништо ново, ниту пак нешто се случува. Работиме, го чекаме крајот на оваа драма. Немам температура и не сум под никаков посебен карантин. Не сум во контакт со зapaзените патници, јас само патролирам во текот на ноќта- вели Душноки за Курир.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.