(ФОТО) Да можат со автомобилите и на Градскиот Саат ќе се качат

Прилеп, недела, празник Прочка…. При десетина паркинзи во центарот на градот, при катна гаража, културата на дел од нашите сограѓани им е следна:

Веројатно да можат, со автомобилите ќе се качат и на Градската Саат кула….
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.