(Фото) Ги миеше јагодите со солена вода- се шокиpaше од резултатот

Сега сите го користат овој трик.

Една девојка се одлучила да ги стави јагодите во солена вода пред да ги изеде, а целиот процес го објавила на популарниот ТикТок. Резултатот бил изненадувачки.

Имено, по половина час во солената вода од јагодите започнале да излегуваат голем број на мали инсекти со црна боја. Неколки од коментарите се дека треба да се додаде и малку оцет за процесот да биде подобар.

Таа ова го нарече “правилно миење на јагоди”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.