(Фото галерија) Kyчиња cкитници дpecиpaни да поминуваат на пешачки – Атpaкциja или опаснocт?

Цели чопори кyчиња cкитници предизвикyвaaт опacност низ центарот на Прилеп

Проблемот со кyчињата скитници не е од вчера, но никој ништо не презема истиот да се реши.

Постојано апелираме до надлежните да обрнат внимание на овој проблем, но засега безуспешно. Како да чекаат да се случи некој немил настан, па после тоа да се заозбилат и да преземат нешто.

Животните не се криви за ништо, тие се невини суштества кои сакаат нега и дружење со човекот. Но, во недостаток на храна и оставени неконтролирано да се размножуваат, проблемот уште повеќе се проширува.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.