(Фото галерија) Среде бел ден, возач на “БЕ-ЕМ-ВЕ” удри во три автомобили и турна електричен столб во Прилеп

Teшка сообраќајка се случи попладнево на булеварот “Александар Македонски” во Прилеп, кај егејските згради. Неофицијално, возач на “Бе-Ем-Ве” изгубил контрола и удрил во три други возила, а турнал и еден електричен столб.

Според информациите од очевидци, има и повредени, а полицијата во моментов работи на утврдување на точните причини за настанатата незгода.

На местото на незгодата има голем број насобрани граѓани, кои се вознемирени и велат дека секојдневно бесно се вози по оваа сообраќајница, па ваквите незгоди воопшто не се изненадување.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.