(Фото галерија) Прва фестивалска вечер во Прилеп – Прилепчани се забавуваа со “Жена од султана”, “Тропико Бенд”, Ламбе Алабаковски и Миле Кузмановски

Со настапите на Ламбе Алабаковски, Миле Кузмановски, Тропико Бенд и Тијана ЕМ, синоќа започна PRILEP BEET WEEKEND. Oрганизаторите се задоволни од посетеноста на првата фестивалска вечер и очекуваат уште повеќе гости денеска и утре.

Забележително беше дека на прилепчани им недостига забава и дека си го сакаат фестивалот, па најголем број синоќа беа во центарот на градот и се забавуваа.

Вечерва на фестивалската сцена ќе настапат АРЕА, Пајак и женското трио од Србија, HURRICANE. Покрај овие изведувачи, организаторот најави и едно изненадување, па прилепчани со нетрпение очекуваат да видат кој ќе биде четвртиот изведувач вечер.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.