(Фото галерија) Блазе им на тие родители кои утрово ги донесоа своите деца во ова основно училиште во Прилеп

700 првачиња денеска за прв пат ќе седнат во училишните клупи во 11-те основни училишта во Прилеп, вклучувајќи го и музичкото училиште.

Најсреќни од сите, се чини дека се родителите кои утрово ги донесоа своите деца во ООУ “Климент Охридски” Прилеп, каде ги пречека една прекрасна слика. Уреден двор, уредени паркови, ходници и училници кои светат, прекрасна спортска сала, модерни кабинети…

Еве како изгледа училиштето на првиот училиштен ден:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.